Sprzedaż

>wszystkie zwierzęta sprzedane. Do sprzedania domena, elektryzatory, izolatory, linki, kolczykownice i inny użyteczny sprzęt


Rasa

hodowla

Owce kameruńskie pochodzą z zachodniej Afryki, głównie z Kamerunu i z Wybrzeża Kości Słoniowej. Są niewysokie, mało wymagające, wytrzymałe i płodne. Tułow jest niski, żebra okrągle, fundament drobny i suchy. Nie wymagają strzyżenia bo są to owce szerstne, bez runa. Maja krótkie ogony i twarde racice. Cechą tryka jest bujna grzywa na piersi, szyi i karku oraz piękne szeroko rozstawione kryże (rogi). Szczątki rogów występujące czasem u maciorek oznaczają dyskwalifikację z hodowli.

hodowla

Występują różne maści: Obok brązowej podpalanej która jest jedyna prawidłowa pod punktem widzenia zbieżności z wzorcem rasy, istnieje jeszcze brązowo-biała, czarna podpalana i całkiem czarna. Dla tych barw istnieją własne hodowle, specjalizujące się na tych również dekoracyjnych odmianach, lecz w krajach prowadzących księgi hodowlane, zwierzęta o odmiennym umaszczeniu nie są do nich dopuszczane.

hodowla

Tryki powinny osiągać wagę 50-70 kg, przy wysokości 60-70 cm w kłębie. Matki powinny ważyć 35-50 kg, wzrost powinien wynosić 58-65 cm. Płodność matek leży między 200-300 %, to oznacza że rodzą 2-3 jagniąt w ciągu roku.